::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري :
پسورد :
يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


صفحه قبل 1 صفحه بعد
arazgift


ارسال‌ها: 3
عضویت: 2019-08-03 11:14:54
شناسه یاهو:
تعداد اخطار: 0
تشکر کرده: 0
تشکر شده: 0
چاپ تامپو چیست؟

 

چاپ تامپو در دسته ی چاپ های گود قرار دارد و این مسئله به دلیل استفاده از کلیشه ی گود در این فرایند چاپ میباشد. یکی از ویژگی های خوب این روش از چاپ، امکان استفاده بر روی مواد مختلف هم از نظر جنس و هم از نظر شکل هندسی میباشد به صورتی که با استفاده از همین روش میتوانید حتی بر روی سطوح مختلفی مانند صاف، منحنی، گرد، محدب و یا حتی دایره عملیت چاپ را انجام دهید.

واسط چاپ در تامپولاستیکی ازجنس سیلیکون میباشد که به ان تامپو می گویند. این روش چاپ را بسیار مانند مهرهای لاستیکی می دانند با این تفاوت که در روش مهر حروف ها را برجسته می سازند اما در روش چاپ تامپو لاستیک سیلیکونی، برجستگی نخواهیم داشت و نقوش را به شیوه های دیگر به سطوح قابل چاپ منتقل می کنند.

مراحل انجام چاپ تامپو :

بعد از اینکه عملیات طراحی به پایان رسید، باید از طرحی که مورد نظر است یک فیلم تفکیکی برای کار های cmyk تهیه کنیم. از هر یک از فیلم های رنگ کلیشه فلزی یا فتوپلیمری تهیه میکنند. از کلیشه ی فلزی به دلیل مقاومت بیشتر در مرحله بعدی چاپ بیشتر استفاده میشود. اگر میخواهید از کلیشه فتو پلیمری استفاده کنید باید دارای ضخامت کم و سفتی بسیار بالا باشد.

پس از هر رنگی که ساتفاده میشود یک کلیشه تهیه می کنند و ترامها بر روی آن به شکل گود قرار میگیرند. سپس هر کلیشه را در محلی از پیش تعیین شده در ماشین های چاپ قرار میدهند. در کنار هر رنگ کلیشه هم یک مخزنی از رنگ و همچنین یک غلطک و تیغه های مربوط به آن قرار می گیرد.

در مرحله بعدی، غلطک رنگ، از مخزن رنگ موجود در کنار آن، بر روی کلیشه کشیده می شود و درون گودی های کلیشه که همان نقش ها و طرح های مورد نظرمان است پر از رنگ می شوند. بعد از هر مرحله کشیده شدن یک تیغه نیز رنگ های اضافه ی موجود را از روی کلیشه جمع می کند.

لاستیک سیلیکون از بالا بر روی کلیشه فرود می آید و نقش ها و یا طرح مورد نظر را بر روی خود منتقل می کند. سپس بطور کاملا اتوماتیک بالای سر مورد قابل چاپ قرار گرفته و به آرامی برسطح مورد نظر فرود می آیند. بدین ترتیب نقوش مورد نظرمان از روی گراور به محل مدنظر ما منتقل می شوند. در مورد دیگر رنگ ها نیز به همین ترتیب عمل میشود و عملیات نهایی ما با طراحی چهار رنگ اصلی به چاپ می رسد.

قابلیت های چاپ تامپو

در حال حاضر چاپ تامپو در سراسر دنیا کاربرد های بسیاری دارد و اکثر کارخانه ها و یا تولیدی هایی که زمینه هدیه تبلیغاتی کار میکنند از این روش چاپ استفاده میکنند. قابلیت های مختلف این نوع چاپ به دو نوع تقسیم بندی میشوند :

چاپ هدایای تبلیغاتی : این نوع چاپ در مواردی مانند چاپ خودکار تبلیغاتی ، چاپ روی تیشرت و لباس ، چاپ روی لیوان تبلیغاتی ، چاپ سرکلیدی ، چاپ پاور بانک ، چاپ روی فلش مموری ، چاپ لوازم التحریر، چاپ روی ظرف یکبار مصرف ، چاپ روی درب نوشابه ، چاپ روی بطری ، چاپ روی لیوان یکبار مصرف و … استفاده میشود.

چاپ قطعات صنعتی  مثلا چاپ قطعات خودرو ، چاپ لوازم الکترونیک ، چاپ قطعات صنعتی ، چاپ لوازم پزشکی ، چاپ لوازم اشپزخانه ، چاپ قطعات موتور سیکلت ، چاپ ظروف و غیره.

1398/5/12
نقل قول تشکر حذف تشکر گزارش
صفحه قبل 1 صفحه بعدتازه سازي پاسخ ها
پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح

این قالب توسط سایت روزیکس طراحی شده است و هر گونه پاک کردن لینک طراح پیگرد قانونی دارد !