::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري :
پسورد :
يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


صفحه قبل 1 صفحه بعد
bisungasht2510


ارسال‌ها: 125
عضویت: 2019-12-16 21:58:00
شناسه یاهو:
تعداد اخطار: 0
تشکر کرده: 0
تشکر شده: 0
ترسناک ترین اسرار که فقط خلبان‌ها می‌دانند!

ترسناک ترین اسرار که فقط خلبان‌ها می‌دانند!

خلبان ها با هدف جلوگیری از هرج و مرج در کابین مسافران، از گفتن اسرار زیادی خود داری می‌کنند. ترسناک ترین اسرار مربوط به سفرهای هوایی که در ادامه اشاره می‌کنیم بهتر است مخفی باقی بمانند!

تور زمینی باکو

تور استانبول

اگر هر آن چه خلبان‌ ها درباره هواپیما و سفرهای هوایی می‌دانند، پیش از بلند شدن وسیله از زمین به مسافران اعلام کنند، اغلب آن‌ها احتمالا هواپیما را ترک خواهند کرد! به عنوان نمونه آن‌ها هرگز درباره میزان خطر چاله‌های هوایی صحبتی به میان نمی‌آورند. عدم اعلام عمر هواپیمایی که مسافران اکنون سوار آن شده‌اند یکی دیگر از ترسناک ترین اسرار است که باید مخفی بماند!تور باکو

بر اساس یک پست منتشر شده در وب سایت Quora توسط یک خلبان، آن‌ها هر آن چه می‌دانند را با مسافران به اشتراک نمی‌گذارند، چرا که ترسناک ترین اسرار نهفته در سینه‌هایشان، جز ترس و دلهره ثمره دیگری برای مسافران نخواهند داشت. در ادامه به بررسی گفته‌های این خلبان می‌پردازیم. پست وی در Quora بازدید زیادی توسط کاربران این وب سایت داشته است.

ترسناک ترین اسرار پروازهای هوایی از زبان یک خلبان

به عقیده وی چاله‌‌های هوایی قادرند برای مدت زمانی کوتاه هواپیما را تحت تاثیر قرار بدهند. به گفته او، متاسفانه مسافران از کمربند ایمنی می‌ترسند و در حالی که باید همیشه در حالت بسته بماند، آن را بعد از اوج گرفتن هواپیما به شکلی شل رها می‌کنند. طبق گفته این خلبان، چاله‌های هوایی ممکن است هر زمانی بدون هشدار قبلی رخ بدهند. با این حال، وقتی خلبان از مهمانداران درخواست می‌کند که از رفت و آمد در کابین مسافران خودداری کرده و بعد از نشستن، کمربند ایمنی خود را ببندند، موضوع جدی شده است.تور زمینی استانبول

تور گرجستان

ترسناک ترین اسرار خلبان‌ هایکی دیگر از ترسناک ترین اسرار که خلبان یا کادر پرواز در صورت اطلاع از آن از اعلامش به مسافران خودداری می‌کند، وجود بمب در هواپیما است. بر اساس گفته‌های یکی از ماموران امنیت پرواز شرکت‌های هواپیمایی، کادر پرواز دوست ندارد مسافران از شدت ترس به خود بلرزند و صندلی‌هایشان را کثیف کنند! این ترس تا جایی پیش می‌رود که برخی مسافران تلاش خواهند کرد بعد از باز کردن در اضطراری از آن خارج شوند، ولو این که هواپیما با سرعت چند صد کیلومتر بر ساعت در حال پرواز باشد!

مقاله پیشنهادی: چرا حالت پرواز گوشی باید داخل هواپیما فعال شود؟

خلبان‌ های دیگر مدعی شده‌اند برخورد با مشکل در زمان تلاش برای فرود، یکی دیگر از ترسناک ترین اسرار است که مسافران باید نسبت به آن ناآگاه باقی بمانند! خلبانان در برخی مواقع قادر به بررسی صحیح نقطه فرود نیستند، اما قرار نیست این موضوع را مسافران نیز بدانند. این موضوع بسیار چالش برانگیز است، به طوری که برخی مواقع، خلبان با وجود قرارگیری برفراز فرودگاه قادر به دیدن آن نیست!تور دبی

مقاله پیشنهادی: با بایدها و نبایدهای فرهنگ سوار شدن به هواپیما آشنا هستید؟

ترسناک ترین اسرار خلبان‌ هامخفی کردن عمر هواپیما یکی دیگر از ترسناک ترین اسرار به عقیده مسافران است. خلبان‌ ها عقیده دارند میزان سلامت هواپیما به فاکتورهای زیادی بستگی داشته و به جای سال ساخت، باید میزان ساعت پرواز آن را در نظر گرفت، اما از نظر مردم عادی، هر چه سن یک هواپیما بیشتر باشد، سوار شدن به آن خطرناک‌تر خواهد بود.

یکی دیگر از ترسناک ترین اسرار درباره پروازهای هوایی، مدت زمان کوتاه جوابگویی ماسک‌های اکسیژن است. ماسک‌های آویزان شده از سقف تنها برای 10 دقیقه دوام می‌آورند! از طرفی حین کشیدن آن‌ها، به خاطر ایجاد شدن یک واکنش شیمیایی، احتراق ایجاد می‌شود!

 

1399/2/24
نقل قول تشکر حذف تشکر گزارش
صفحه قبل 1 صفحه بعدتازه سازي پاسخ ها
پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح

این قالب توسط سایت روزیکس طراحی شده است و هر گونه پاک کردن لینک طراح پیگرد قانونی دارد !